Виробнича практика слухачів
Пройшов завершальний очний етап стажування педагогічних працівників
02 лютого на базі Навчально-практичного центру відбувся завершальний очний етап стажування педагогічних працівників (майстрів виробничого навчання) ЗП(ПТ)О області. Програма цього етапу передбачала проведення семінару та виконання слухачами практичної роботи.
Усі педагогічні працівники представили фото та відео звіти про проведену самостійну роботу під час дистанційного етапу стажування.
Про впровадження системи харчової безпеки НАССР (ХАССП) на підприємствах галузі розповіла викладач загальноосвітньої підготовки Куштан Г.В., а завідувачка виробництвом супермаркета «Вопак» Татаревська Т.В. поділилася досвідом упровадження основних принципів цієї системи на підприємстві, відмітила особливості та труднощі, які виникають у роботі.
Під час виконання практичної роботи у навчальній лабораторії училища слухачі продемонстрували опановані під час стажування новітні технології приготування страв та набуті навички роботи на сучасному технологічному обладнанні.
У рамках проведення стажування викладач предмета «Технологія приготування їжі з основами товарознавства» училища Галас Н.П. провела майстер-клас для слухачів на тему: «Приготування бульйону консоме та гарнірів до нього». Викладач наголосила, що скористалася старовинним рецептом приготування бульйону із навчального посібника «Кулінарія» (1955 року випуску), використала сучасні технологічні підходи і, таким чином, презентувала оновлену страву.
Усі педагогічні працівники у повному обсязі виконали програму стажування відповідно до кваліфікаційних вимог кухаря п’ятого розряду. За результатами їм були видані довідки про стажування та сертифікати про участь у семінарі-практикумі.
Виробнича практика слухачів
фотогалерея https://vputth.uzhgorod.ua/novini/1019-18-chervnya
Стажування педагогічних працівників
На базі НПЦ сучасних технологій харчування та ресторанного сервісу нашого училища розпочалося стажування майстрів виробничого навчання ЗП(ПТ)О області з професії кухар за очно-дистанційною формою.
Під час дистанційного етапу, який триватиме з 25 по 29 січня 2021 року, слухачі повинні самостійно вивчити сучасні технології харчування за матеріалами, які для них підготували педагоги нашого училища. Слухачам надано доступ до усієї електронної бази напрацювань на Google-диску відповідно до програми стажування: прогресивні підходи до організації технологічного процесу на підприємствах галузі; технологія приготування бульйонів консоме та гарнірів до них; нові напрямками у технології приготування соусів; види сучасного технологічного устаткування, особливості впровадження системи НАССР на підприємствах громадського харчування тощо. Підсумком дистанційного етапу буде виконання самостійної практичної роботи та надання фото чи відео звіту про процес її приготування: приготування яєчно-масляних соусів з використанням способу «Лисаб».
Очний етап стажування відбудеться 01 та 02 лютого 2021 року на базі лабораторії «Технології приготування їжі» нашого училища, де слухачі будуть виконувати практичне завдання (кваліфікаційну роботу): приготування та відпуск бульйонів консоме та гарнірів до них.
Розпочалося навчання
На базі навчально-практичного центру училища розпочалася професійна підготовка дорослого населення з професії кухар за очно-заочною формою навчання. Контингент слухачів складають особи, які мають певний досвід роботи на підприємствах громадського харчування, однак не мають належної професійної освіти та документа державного зразка про присвоєння робітничого розряду з професії кухар.
З метою визначення рівня знань, умінь та навичок осіб, які приймаються на навчання в училище за програмою перепідготовки, було проведено вхідний контролю, який складався з комплексного кваліфікаційного завдання: виконання тестів з предметів загальнопрофесійної та професійно-теоретичної підготовки та практичної роботи. За його результатами було визначено обсяг навчального часу, зарахований у зміст вхідного контролю. Це дозволило розробити скоригований робочий навчальний план для здійснення підготовки кваліфікованих робітників відповідно до Державного стандарту професійно-технічної освіти з професії кухар.
Графік освітнього процесу включає теоретичне і виробниче навчання, виробничу практику та державну кваліфікаційну атестацію.
Професійна підготовка складається з трьох етапів: І очний етап включає професійно-теоретичну підготовку, у тому числі лабораторно-практичні роботи; ІІ заочний етап включає професійно-теоретичну та професійно-практичну підготовки на підприємстві громадського харчування; ІІІ заключний очний етап – професійно-теоретичну підготовку, у тому числі лабораторно-практичні роботи, та державну кваліфікаційну атестацію з присвоєнням робітничого розряду кухаря 3 розряду.